7 öğrencileri

Genel

AutoCAD, her türden kullanıcının iki ve üç boyutlu tasarım hatta üretim yapması için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli çizim programıdır. AutoCAD programı çok farklı sektörlerde oldukça yaygın kullanılmaktadır. AutoCAD ile mimari proje çizimi branşı ise temel seviyede teknik çizim kurallarına göre, iki ve üç boyutlu, mimari uygulama projesi tasarım, çizim, görünüş ve perspektifler hazırlayabilme yetisine sahip kişilerin yetiştirildiği eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: AutoCAD arayüzü, çizime hazırlık, temel geometrik çizimler, çizim komutları, düzenleme araçları, ölçülendirme, yazı ve özellik tanımlama, katman kullanımı, kütüphane oluşturma, vaziyet planı, kat planları, çatı planı, cephe görünüşleri, kesit alma, detay çizimleri, pafta düzeni ve çıktı alma.

İstihdam Alanları: Programı bitirenler mimarlık ve inşaat sektörü, mimarlık ve mühendislik ofisleri, şehircilik ve planlama büroları, harita ve kadastro büroları, inşaat şantiyeleri, iç mimarlık uygulama firmaları, mobilya teknik departmanları, kentsel tasarım şirketleri gibi çeşitli alanlarda tasarım ve projelendirme elemanı olarak istihdam edilebilir.

Mimari autocad kursu mersin

Mimari autocad kursu mersin

Müfredat boş

Eğitmen

Admin bar avatar Mesleki Kariyer

0.00 average based on 0 derecelendirme

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
Size Özel
Call Now Button